Podsumowanie szkolnej Akcji MIŚ
Opublikowany: 04-01-2018. 12:42 Szkoła Podstawowa nr 204 (Bajkowa)

Szkoła Podstawowa nr 204 po raz drugi zaangażowała się w akcję charytatywną „Miś”, ja – po raz nasty…Stanęliśmy na wysokości zadania. Szkoła na Bajkowej zadeklarowała przygotowanie 86 paczek dla dzieci. Wszystkie zostały dostarczone na czas, pięknie zapakowane i pełne nie tylko wspaniałych zabawek, ale i serc darczyńców. Nasze szkolne działania wsparli przyjaciele – dziewiętnaście cudownych rodzin, które zaangażowały się w akcję. Dzięki takiemu wsparciu przygotowaliśmy w sumie 108 prezentów.

Wolontariusze zorganizowali na rzecz akcji „Miś” kiermasz ciasta i prac uczniów przed zebraniem dla rodziców, kiermasz ciast dla uczniów, zbierali też na ten cel pieniądze do puszki. Z pozyskanych środków zakupiliśmy: łyżworolki, terrarium dla agamy brodatej, kamerę i mikrofon do komputera, bluzę, kurtkę i buty dla dziecka, buty sportowe, pistolet Nerf, lampę do hybrydy, łóżeczko turystyczne, kartę podarunkową do drogerii. Wszystkie zakupione rzeczy zostały przekazane na akcję „Miś”.

 Nasza szkoła była również otwartym punktem odbioru prezentów. W ten sposób około 30 osób spoza szkoły przekazało nam paczki.

Prezenty przygotowywali uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej wraz z wychowawcami i rodzicami. W akcji wzięły udział klasy 2c, 4a, 4c, 5c, 6a, 6b, 6c, 7a, 7b, 7c, 7d, 7e (szkoła podstawowa), 2a, 2b, 2c, 2d, 2e, 3a, 3b, 3c, 3d, 3e (gimnazjum). Liczba zaangażowanych klas świadczy o ogromnej empatii młodzieży. W niektórych klasach wszyscy przygotowywali prezenty, w innych poszczególni uczniowie, czasem jedna osoba- w każdym wypadku był to dowód wielkiego serca i przykład postawy godnej naśladowania. W akcję zaangażowali się też pracownicy szkoły.

Wiele rodzin przygotowało indywidualne prezenty.  Wśród darów znalazły się zabawki, artykuły szkolne, książki, gry, ubrania i słodycze. Staraliśmy się spełnić marzenia dzieci zawarte w listach do Mikołaja. Jak każdego roku, były życzenia szczególnie zapadające w pamięć- świnka morska, terrarium dla agamy brodatej czy kurs tańca.

W ostatni weekend przed wigilią (w sobotę i niedzielę) wolontariuszki (pod moim czujnym okiem) pomagały w pakowaniu i segregowaniu prezentów w magazynie akcji Miś. To była ciężka praca, ale sprawiła nam wiele radości.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dołożyli starań, aby tegoroczna Akcja przebiegła pomyślnie. Cała szkolna społeczność przyczyniła się do tego sukcesu, ale w szczególności wspaniali wolontariusze. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję do Natalii Laskowskiej i Aleksandry Łęczyckiej z klasy 2b gimnazjum. To była akcja tych dziewcząt- to one „ogarniały” wszystko, były dla mnie ogromnym wsparciem przez cały czas trwania „misia” w naszej szkole. Ponadto dziewczęta zasiliły ekipę Świętego Mikołaja i rozwoziły prezenty w wigilię- Natalia z Tatą, Ola- z Mamą. Za poświęcenie swojego czasu w TYM dniu należą się szczególne podziękowania

Tegoroczna akcja objęła swoim zasięgiem około 600 dzieci z ubogich rodzin warszawskich i podwarszawskich.

Wszystkim osobom zaangażowanym w Akcję Miś składam serdeczne podziękowania w imieniu organizatorów i własnym.

Opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariusza i koordynatorka akcji w Szkole Podstawowej nr 204 

Anna Nowak- Łoś

Kalendarz
Pop. Styczeń 2018 Nast.
PnWtŚrCzPtSoN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
Mapa Dzielnicy