RADY RODZICÓW

Pliki do pobrania

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych wareunków i przeprowadzania egzaminu ósmoklasitsy

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wymagań wobec szkół i placówek

 

Szanowni Państwo, 

Przedstawiciele Rad Rodziców,

efektywna praca wychowawczo-dydaktyczna szkoły/przedszkola to ścisła współpraca pomiędzy szkołą/przedszkolem a rodzicami uczniów/wychowanków do nich uczęszczających

Dlatego też istotne jest wypracowanie takiego modelu współdziałania, który przyniesie najlepsze efekty  

Mając na uwadze powyższe, zapraszamy Rady Rodziców szkół oraz Rady Rodziców przedszkoli w Dzielnicy Wawer do udziału w szkoleniach, które odbędą się w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, ul. Żegańska 1,
w następujących terminach:

10 października 2017 r. o godz. 16.30  - szkolenie dla Rad Rodziców szkół  Dzielnicy Wawer.

Szkolenie będzie prowadzone przez Pana Andrzeja Perego, pracownika Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

18 października 2017 r. o godz. 16.30  - szkolenie dla Rad Rodziców przedszkoli w Dzielnicy Wawer.

Szkolenie będzie prowadzone przez Panią Paulinę Wawer, pracownika Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Serdecznie zapraszamy !!!

Informujemy również, że Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń  zaprasza na XI Forum Rad Rodziców, które odbędzie się 5 października 2017 r. oraz do korzystania ze strony WCIES, gdzie w zakładce „Oferta dla rodziców”, Rady Rodziców mogą znaleźć ważne i przydatne im informacje oraz wzory dokumentów.

 

Szanowni Państwo,

Szanowni Rodzice uczniów wawerskich szkół,

Urząd m. st. Warszawy zaprasza Rodziców na warsztaty z cyklu "Wiem co jem", które odbędą się 29 listopada 2016 r

Tym razem warsztaty "Słodkie z natury", podczas których  Rodzice będą mogli dowiedzieć się, czy jest możliwe jedzenie mniejszej ilości słodyczy w zimie. Rodzice będą mieli także możliwość uczestniczenia w pokazie przygotowania słodyczy na bazie naturalnie słodkich produktów i ich degustacji.

 

 

Szanowni Państwo, Rodzice Uczniów Wawerskich Szkół,

serdecznie zapraszamy Państwa na kolejne warsztaty z cyklu "Wiem co jem". 

Tym razem proponujemy warsztaty "Pudełko z posiłkiem do szkoły", podczas których Rodzice będą mogli dowiedzieć, jak przygotować posiłek do szkoły dla dziecka, aby był smaczny i różnorodny oraz dostarczał energii i wielu składników pokarmowych na wiele godzin nauki.

Rodzice będą mieli możliwość uczestniczenia w pokazie kulinarnym i degustacji potraw przygotowanych na bazie produktów bogatych w składniki pokarmowe, które dostarczają energii na wiele godzin nauki w szkole.

 

Szanowni Państwo, Rodzice Uczniów Wawerskich Szkół,

po wakacjach wznawiamy cykl warsztatów "Wiem, co jem" dla rodziców dzieci w wieku szkolnym. Tym razem warsztaty "Odżywianie mózgu" poświęcone będą wpływowi żywienia na funkcje poznawcze mózgu dzieci i młodzieży, w tym m.in. zdolności uczenia się, zapamiętywania czy koncentracji.

 

Szanowni Państwo, Rodzice Uczniów Wawerskich Szkół,

Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zaprasza rodziców i opiekunów na warsztaty "Cukier na cenzurowanym", organizowane w ramach kampanii "Wiem, co jem".

 

Szanowni Państwo, Rodzice Uczniów Wawerskich Szkół,

Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zaprasza rodziców i opiekunów na warsztat kulinarny organizowany w ramach kampanii "Wiem, co jem".

Spotkanie odbędzie się 2 grudnia br. w godzinach popołudniowych (17.30-20.30) w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń przy ul Starej 4.

Patronat merytoryczny nad kampanią "Wiem co jem" Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności do 24 listopada br. pod adresem: wiemcojem@um.warszawa.pl

Szanowni Rodzice,

serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w warsztatach, podczas których będziemy pracować nad strategią rozwoju edukacji w Naszej Dzielnicy.

Pierwsze spotkanie warsztatowe (wraz z prezentacją dotychczasowych działań) odbędzie się 23 października 2014 r. (czwartek) w godz. 17 -20.

Drugie spotkanie odbędzie się 30 października 2014 r. (czwartek) w godz. 17 - 20.

Oba warsztaty odbędą się w Wawerskim Centrum Kultury, ul. Żegańska 1A (sala 119).

Zapraszamy! Wszystkie pomysły są dla nas ważne

 

Komunikat

Szanowni Rodzice uczniów wawerskich szkół,

uprzejmie informujemy, że, zgodnie Państwa prośbą wyrażoną po szkoleniu z prof. Jędrzejką, które odbyło się w siedzibie Urzędu Dzielnicy Wawer w dniu 31 stycznia oraz dzięki pozyskaniu środków z Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjnych i Szkoleń, w maju i w czerwcu 2014 r., w godzinach popołudniowo-wieczornych, w szkołach prowadzonych przez Miasto Stołeczne Warszawę w Dzielnicy Wawer zostaną przeprowadzone warsztaty dla rodziców uczniów  pt. „Dlaczego warto wychowywać dzieci w granicach i normach?”

Warsztaty przeprowadzi prof. Mariusz Jędrzejko – pedagog i socjolog, profesor i wykładowca SGGW,  dyrektor Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, autor wielu uznanych i sza- nowanych prac naukowych dotyczących uzależnień, praktyk w pracy z osobami uzależnionymi.

Prosimy o dowiadywanie się u dyrektora placówki, w jakim terminie pan profesor przeprowadzi warsztat w szkole, w której uczy się Państwa dziecko.

Serdecznie zapraszamy.

 

Komunikat

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy przedstawicieli rad rodziców szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na spotkanie z prof. Mariuszem Jędrzejko, które odbędzie się w dniu 31 stycznia 2014 r. o godz. 17.30 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Wawer ul. Żegańska 1.

Temat spotkania  - „Uzależnienia wśród młodzieży”.

Prof. Mariusz Jędrzejko jest pedagogiem i socjologiem, profesorem i wykładowcą SGGW. Jest też dyrektorem Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. Napisał wiele uznanych i szanowanych prac naukowych dotyczących m.in. narkotyków
i uzależnień. Często zabiera głos w dyskusjach narkotykowych. Pracuje też z osobami uzależnionymi.

 

Szanowni Państwo, w plikach do pobrania zamieszczamy materiały ze szkolenia pt. „Kompetencje i zasady działania rady rodziców”, które odbyło się 24 października 2013 r. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Pliki do pobrania

Wzór porozumienia z wolontariuszem

 

Prezentacja "Funkcjonowanie rad rodziców w świetle obowiązujących przepisów prawa"

 

Informacje dla Rad Rodziców, działających w warszawskich szkołach i przedszkolach, o podstawach prawnych i aspektach formalnych pracy, zostały przygotowane przez Warszawskie Centrum Inicjatyw Edukacyjnych i Szkoleń - zapraszamy do zapoznania się z nimi.

czytaj

W trybie Ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. (Dz. U. Nr 54 z 2004 r., poz. 535 z późn. zm. Dz. U. Nr 90 z 2005r. poz.756) na podstawie art. 83 ust. 1 pkt. 26 lit b) w sprawie dostaw sprzętu komputerowego, do którego stosuje się stawkę podatku od towarów i usług w wysokości 0% oraz warunków jej stosowania, Rada Rodziców może zakupić sprzęt komputerowy bez podatku, w celu dalszego nieodpłatnego przekazania placówce oświatowej.

W plikach do pobrania zamieszczamy wzory dwóch dokumentów dotyczące zakupu  przez radę rodziców sprzętu komputerowego dla szkoły i nieodpłatnego przekazania go szkole.

Pliki do pobrania

Wzór zamówienia sprzętu komputerowego

Wzór umowy nieodpłatnego przekazania sprzętu komputerowego szkole/placówce

 

Kalendarz
Pop. Styczeń 2018 Nast.
PnWtŚrCzPtSoN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
Mapa Dzielnicy